Kompletny zestaw testów rekrutacyjnych.
Wszystkie rozwišzania dotyczšce ewaluacji ZL, testów rekrutacyjnych, testów osobowoœci, zarzšdzania talentami.

Aktualnoœci z zakresu rekrutacji
i testów osobowoœci

10 najpopularniejszych pytań rekrutacyjnych

przez laurent schwartz | mar 24, 2015
Udało się! Twoje CV przetrwało przesiew działu HR i zaproszono Cię na rozmowę kwalifikacyjną. To, jak zaprezentujesz się podczas spotkania rekrutacyjnego, zaważy o tym, czy zostaniesz przyjęty do pracy. Podpowiemy Ci, jakich pytań możesz się spodziewać i jak się do nich przygotować.

Jest to klasyczne pytanie, które pada na początku wielu spotkań kwalifikacyjnych. To jak na nie odpowiesz jest bardzo ważne, ponieważ dobre pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Pracownik działu HR zadając je, chce zwykle dać sobie chwilę czasu, aby na spokojnie zastanowić się, jak przeprowadzić rozmowę z danym kandydatem. Mile widziane są w tym miejscu zwięźle wymieniane doświadczenia, predyspozycje, motywacje i cele zawodowe. Nie warto tracić czasu na zastanawianie się nad chronologią podawanych przez nas faktów. Lepiej skupić się na konkretnych informacjach, które przedstawią nas jako wartościowego pracownika.

Najlepiej, jeśli odpowiadając na to pytanie, dopasujemy nasze poprzednie doświadczenia do stanowiska, na które kandydujemy. Jest to dobra okazja, aby przekonać osobę prowadzącą rozmowę, że możemy wnieść do firmy wartości, które będą miały przełożenie na wymierne korzyści dla nowego pracodawcy. Warto opowiedzieć w tym miejscu o swoich najważniejszych doświadczeniach zawodowych oraz o kontaktach z branżą, z którą chcemy się związać. Jeśli odnieśliśmy sukces, w dziedzinie bliskiej wymaganiom zamieszczonym w ogłoszeniu rekrutacyjnym, możemy się nim pochwalić. Jest to dodatkowy atut, na którego ujawnienie mogłoby nie być później okazji. Ważne jest, aby pokazać nie tylko swoje osiągniecia w poprzedniej pracy, lecz także to co może zyskać na tym nowy pracodawca.

Nawet jeśli nasz poprzedni pracodawca jest powszechnie znany z najgorszej strony, nie powinniśmy wypowiadać się na jego temat w negatywny sposób. Dla osoby prowadzącej rozmowę rekrutacyjną jest to sygnał, że możemy rozgłaszać takie opinie również o nowym miejscu pracy i przyszłych przełożonych. Słysząc to pytanie warto przekierować rozmowę na siebie. Dobrym sposobem na to jest opowiedzenie o wiedzy oraz umiejętnościach, zdobytych dzięki poprzedniemu pracodawcy i pracy w jego firmie.

Odpowiedź na to pytanie powinna być szczera, ale również pozbawiona oceny emocjonalnej i personalnych pretensji. Powody odejścia z dotychczasowej pracy należy ukazać w jak najbardziej obiektywny sposób. Poprzez fałszywe wychwalanie poprzedniego pracodawcy podważamy własną wiarygodność oraz dajemy specjaliście HR do zrozumienia, że odpowiada nam praca na podobnych warunkach. Większość kandydatów podczas rozmowy kwalifikacyjnej za przyczynę zmiany pracy podaje chęć rozwoju zawodowego. Jeśli jest to prawdziwy powód, można o nim wspomnieć. Ten argument jest jednak tak powszechnie stosowany, że nie brzmi zbyt wiarygodnie. Lepiej opowiedzieć o swoich ambicjach i celach, a także o tym, w jaki sposób firma, w której ubiegamy się o posadę może nam pomóc w realizacji zawodowych marzeń.

To na pozór łatwe pytanie, może sprawić problem, jeśli nie zastanowimy się nad celem, w jakim jest ono zadane. Dla pracodawców ważne jest, aby ich pracownicy byli ambitni, jednak istotne jest także dopasowanie celów do swoich możliwości. Przerost ambicji uniemożliwia realizację założeń, a więc znacznie zmniejsza skuteczność pracownika. Zamiast mówić, że za pięć lat będziesz prezesem firmy, w której ubiegasz się o posadę, lepiej powiedz, że chciałbyś być specjalistą w swojej dziedzinie i jesteś otwarty na dalszy rozwój kariery, również w kierunku menedżerskim.

Na myśl o tym pytaniu, nie jedną osobę szukającą pracy, przechodzą po plecach ciarki. Odpowiedź na nie jest jednak wcale tak trudna, jak się wydaje. Wystarczy znać klucz, według którego trzeba ją przygotować. Osoba, która pyta o słabości, tak naprawdę chce się dowiedzieć czy masz ich świadomość i co robisz, aby z nimi walczyć. Dobrze wypadniesz jeśli będziesz szczery, a jednocześnie będziesz pamiętał o przyjętej strategii. Każdy ma wady i nie należy się tego wstydzić. Umiejętną odpowiedzią na to pytanie możemy nawet zwrócić uwagę na swoje atuty. Najgorszą odpowiedzią z możliwych jest stwierdzenie, że nie ma się wad. Dajemy w ten sposób dowód na to, że naszą największą słabością jest zarozumialstwo.

Osoba prowadząca spotkanie kwalifikacyjne, zadając to pytanie, chce się dowiedzieć, jak układa się Twoja współpraca z innymi oraz czy potrafisz budować pozytywne relacje. Warto powiedzieć o cechach nie tylko świadczących o dobrych stosunkach koleżeńskich, lecz także przydatne dla naszego przyszłego pracodawcy. Aby wywrzeć na rozmówcy dobre wrażenie, podaj przykłady sytuacji, które dowodzą, że potrafisz dogadywać się z osobami pełniącymi różne funkcje. Warto być szczerym, ponieważ nie trudno sprawdzić czy jest Twoja odpowiedź jest zgodna z tym, jak postrzegają Cię inni.

Najlepszym sposobem na udzielenie dobrej odpowiedzi na to pytanie jest zastanowienie się przez chwilę i powiedzenie tego co się naprawdę myśli. Szczerość popłaca, ponieważ kłamstwo ma krótkie nogi i szybko może wyjść na jaw. Zwłaszcza przy takiej okazji. Osoba prowadząca rekrutację, łatwo może ocenić na podstawie CV kandydata, jaki styl pracy odpowiada mu najbardziej. Ciężko będzie przekonać ją, że motorem działań przebojowego biznesmena jest „harmonia w miejscu pracy”. Tak samo jak nikt nie uwierzy, że „adrenalina i wyzwania” to życiowe credo pracownika magazynowego. Zatajając prawdę nie zrobimy na rozmówcy dobrego wrażenia, za to możemy go do siebie zniechęcić.

Co zrobić jeśli główną motywacją do pracy stanowią dla nas pieniądze? Zdania specjalistów ds. HR na ten temat są podzielone. Jedni twierdzą, że przyznanie się do tego nie jest żadną ujmą, ponieważ mało kto jest skłonny pracować za darmo. Drudzy uważają, że wolą zatrudniać pracowników, dla których to nie pieniądze są najważniejsze.

Nasze dotychczasowe doświadczenie zawodowe nie pozbawia nas jednak możliwości spróbowania pracy wymagającej nowego rodzaju motywacji. W takiej sytuacji dobrze jest podać przykłady z życia, które potwierdzają łatwe przystosowanie się do takich zmian.

Osoba, która zadaje takie pytanie musi otrzymać na nie odpowiedź. Nie zadaje go wyłącznie, żeby delikatnie przejść do mniej wygodnego tematu. Dlatego należy wstrzymać się sformułowań w stylu „A ile płacicie?” lub „To zależy od stanowiska”. Osoba idąca na spotkanie kwalifikacyjne powinna być przygotowana, na to aby podać przedział wynagrodzenia, który ją interesuje. Dobrze jest też podkreślić, że jest się skłonnym do negocjacji. Specjaliści ds. HR nie wymagają zwykle, aby od razu podać najniższą kwotę za jaką zgodzimy się pracować. To na ile będziemy chcieli być elastyczni ustalane jest w trakcie dalszych rozmów.

Najlepiej jeśli rozmowa o pieniądzach zaczyna się pod koniec spotkania, ponieważ jesteśmy wtedy w stanie ocenić, na ile pracodawca jest zainteresowany podjęciem z nami współpracy. W przypadku, gdy jasno da do zrozumienia, że chce nas zatrudnić, możemy podać nieco większą kwotę niż zakładaliśmy. Nie powinno to zepsuć negocjacji, a daje nam szansę na większe zarobki.

Łowcy głów, zadając to pytanie, chcą dowiedzieć się czym różnimy się od innych kandydatów. Przed rekrutacją dobrze jest pomyśleć o swojej najbardziej unikalnej zalecie, która jest blisko związana z opisem stanowiska. Wykorzystaj ją, aby zaprezentować osobie prowadzącej rozmowę rekrutacyjną, jakie kompetencje możesz wnieść do firmy.
108 comments

Leave a comment
 1. Rohit | mar 20, 2018
  The UP Govt. has recently announced to fill the Recruitment of 41520 Posts of Constable for the Uttar Pradesh Police Recruitment Board. Interested and eligible candidates who have filled their online Application form for UP Police can download the UP Police Admit Card from the official website. After the written exam merit, the qualified candidates selected will proceed to PST/PET posts. Without official UP Police Admit card no candidate will be allowed to enter. Therefore, UP Police admit card should be downloaded by every candidate before the date of examination only then will you be able to enter in the examination.
 2. Nitish | mar 15, 2018
  This is really a nice and informative, containing all information and also has a great impact on the new technology. Thanks for sharing it. Techavera providing the best STAAD Pro certification in Noida.  Visit us For Quality Learning.
 3. daphne | mar 13, 2018
 4. john jonson | mar 12, 2018
  Awesome post. I’m a normal visitor of your web site and appreciate you taking the time to maintain the nice site. I’ll be a frequent visitor for a long time. fix my iphone in london
 5. KIM | mar 12, 2018
  Thank you very much for sharing this very useful information, I am very happy to have found this information that I have been looking for
  Obat Herpes Herbal
  Obat Pembengkakan Kelenjar Air Liur
  Obat Bintik Berair
  Obat Kurap Alami
  Obat Luka Diabetes
 6. anjali | mar 12, 2018
 7. ananya | mar 12, 2018
 8. pogo support number | mar 05, 2018
  Pogo is a free web based gaming portal with many range of free online games and downloadable games including sport games, card games, activity games, and so forth. While Playing Pogo games most of the users facing various technical issue like Java error, Adobe Flash Player Error, Compatibility Error and more at this time not to be disappointed call us at Our Pogo Tech Support Phone Number 1-800-513-4593 for quick support and enjoy the pogo games. Our Technical support experts team are available 24*7 for help. For More Information Visit: Pogo contact number
 9. BBS | mar 01, 2018
  Thank you very much for sharing this very useful information, I am very happy to have found this information that I have been looking for
  Obat Herpes Herbal
  Obat Pembengkakan Kelenjar Air Liur
  Obat Bintik Berair
  Obat Kurap Alami
  Obat Luka Diabetes
 10. JeNnif3r | lut 27, 2018

  Amazing and awesome post admin. Nice to read it

   Website Design Company Dubai

 11. Quicken Toll Free Number | lut 22, 2018
  We provide Quicken Customer Service Phone  Number in USA and Canada. Our Quicken Windows Support expert team 24*7 available to assist you. Just dial Quicken Windows Support Number +1-800-513-4593 and in few minutes get all the error fixed regarding Quicken Software.Quicken Toll Free Number
 12. HP printer helpline number | lut 22, 2018
  if you are looking to contact HP Printer Support, then feel free to visit our website of the company. You will get all the assistance you need from there to contact HP Technical Support. The executives at the support team are keen to help you. You can contact us 24/7.HP printer helpline number
 13. memek | lut 20, 2018
 14. den | lut 19, 2018
 15. asas | lut 19, 2018
 16. fecepijecu121 | lut 16, 2018
  Excellent and very exciting site. Love to watch. Keep Rocking.Windows Customer Service Thanks For shareing this type of information
  Windows contact number
 17. Docter Herbal | lut 16, 2018
 18. FauziUzi | lut 15, 2018
  Thank you very much for sharing this very useful information, I am very happy to have found this information that I have been looking for
  Obat Kaligata
  Obat Gatal Pada Vagina / Miss V
  Obat Nyeri Persendian
  Obat Nyeri Lambung
  Obat Mata Ikan
 19. AVG Customer support phone number | lut 14, 2018
  User can contact best AVG Support Service provider for the resolution of any problem related to user AVG account 24*7 around US ,Canada. User can contact the AVG service provider number.AVG customer support phone number
 20. hp printer technical support | lut 14, 2018
  HP provide online printer support services HP printer technical support number call 24/7 HP printer help Phone Number +1-800-513-4593 HP printer 1800 support numbehp printer technical support
 21. peter | lut 14, 2018
  If your Quicken software is not running and you are Unable to update Quicken software on mac or windows, if you get error while updating your software or do not know how to do that, you can call our Quicken Help Support Number 1-800-513-4593 for the real-time support.Quicken Support Number Quicken Support Phone Number
 22. Finu | lut 13, 2018
  Delhi are famous as one of the greatest lovers in the world and their women are known to be lustful and beautiful. Delhi is and always was the city of love romance and adventure. Still, if you are stranger in this city it may be difficult to enjoy it to the fullest without certain help. Vasant Vihar Call Girls is just the help you need as this is the largest and the richest directory with escort girls.
 23. priya | lut 12, 2018
 24. lenovo support number | lut 10, 2018

  Really a intersting post thanks for sharing such post.

  Call Lenovo customer service number 1-800-513-4593 for any issue Lenovo laptops, desktop, tablets an computer Lenovo technical support helpline toll free phone number

  http://www.lenovosupportnumber.com/

  http://www.lenovosupportnumber.com/lenovo-support-laptop-desktop.htm

  http://www.lenovosupportnumber.com/contact.htm

 25. Evans | lut 09, 2018
  great post! I am actually getting ready to across this information, is very helpful for me my friend. McAfee Customer Service Thank you for sharing with us.
 26. Alexis | lut 07, 2018
  Thank you very much for sharing this very useful information, I am very happy to have found this information that I have been looking for
  Obat Herpes Herbal
  Obat Pembengkakan Kelenjar Air Liur
  Obat Bintik Berair
  Obat Kurap Alami
  Obat Luka Diabetes
 27. Epson Printers Customer Service | lut 06, 2018
  great post! I am actually getting ready to across this information, is very helpful for me my friend. Epson Printers Customer Service Thank you for sharing with us.
 28. MICROSOFT SUPPORT | lut 05, 2018
  Pretty sure he will have a good read. Many thanks for sharing!
 29. microsoft support | lut 05, 2018
  I will be grateful if yoս continue this in future. Numerous people will be benefited from your writing. Cheеrs!   Microsoft customers service
 30. jennifer | lut 03, 2018
 31. hoker | lut 02, 2018
 32. treeads | sty 26, 2018
 33. khairy ayman | sty 26, 2018
 34. khairy ayman | sty 26, 2018
 35. Uzi | sty 18, 2018
  Thank you very much for sharing this very useful information, I am very happy to have found this information that I have been looking for
  Obat Cacar Air
  Obat Cacar Api / Cacar Ular
  Obat Kista Epidermoid
  Walatra Sehat Mata Softgel
  Obat Kerumut Alami
 36. ronnie | sty 15, 2018
  I am an antique article collector and this article is one of the best I have ever read. I hope to see the same amazing work from you in future. Thanks Assignment help| Need Assignment help
 37. Purushotam | sty 15, 2018
 38. Purushotam | sty 15, 2018
 39. men trimmers | sty 08, 2018
  the accessories for golf are very expensive and joining golf clubs even adds more expense,. panasonic trimmer price
 40. men trimmers | sty 08, 2018
  What would you say the top online marketing channel is right now? <a href="https://www.nayashopi.in/panasonic-trimmers-price-online">panasonic trimmer e206</a>
 41. sudhanshu kumar | sty 05, 2018
  Thanks for sharing this information .Techavera is India's one of the leading institution of itil Training in noida.We provide one of a kind internship training opportunities to shape the students into professionals.
 42. Siska | sty 05, 2018
  Satu togel online lagi petenis top absen dari Australia Terbuka 2018. Sang juara bertahan di sektor putri Serena Williams memutuskan untuk mengundurkan diri.Serena togel online belum memainkan pertandingan situs judi online kompetitif setelah menjuarai Australia Terbuka pada tahun lalu. Petenis asal Amerika Serikat itu menepi karena hamil dan kemudian melahirkan pada bulan September lalu.Usai melahirkan togel online , Serena sebenarnya sudah kembali SBOBET mengayun raket dengan ambil bagian dalam laga ekshibisi di Abu Dhabi pada akhir Desember lalu. Dalam pertandingan itu, Serena kalah dari Jelena Ostapenko.Usai pertandingan tersebut casino online, Serena mengaku belum memutuskan togel online apakah akan turun di Australia Terbuka yang mulai bergulir pada 15 Januari. Kini pemilik 23 gelar grand slam itu mengonfirmasi bahwa ia tak akan mempertahankan gelarnya di Melbourne Park.Serena mengaku daftar sbobet belum ada di kondisi yang ia inginkan untuk pengeluaran sgp berkompetisi dalam sebuah turnamen cara daftar sbobet. Serena tak mau keikutsertaannya togel hari ini di Australia Terbuka capsa susun hanya sekadar 'numpang lewat' saja."Setelah tampil di Abu Dhabi, saya sadar bahwa meski saya sudah sangat poker online dekat, saya tidak dalam kondisi yang secara capsa susun pribadi saya inginkan," Serena mengatakan dalam pernyataan yang dirilis situs resmi Australia Terbuka."Pelatih dan tim togel online saya selalu bilang 'ikut turnamen togel hari ini hanya ketika kamu siap untuk habis-habisan'. Saya bisa bersaing, tapi saya tidak mau cuma sekadar bersaing poker online, saya ingin jauh lebih baik daripada pengeluaran sgp itu dan untuk itu, saya akan butuh capsa susun sedikit waktu lagi.""Dengan demikian poker online, meski saya kecewa, saya sudah memutuskan untuk tidak SBOBET berkompetisi di Australia Terbuka tahun ini," Serena melanjutkan."Kenangan dari Australia Terbuka tahun lalu adalah kenangan yang akan saya bawa SBOBET. Olympia dan saya tak sabar untuk kembali lagi. Saya domino qq mengapresiasi dukungan dan pengertian dari togel hari ini fans dan semua orang di Australia Terbuka."Serena menambah poker online panjang daftar pemain top yang absen dari Australia Terbuka tahun ini pengeluaran sgp. Sebelumnya, Andy Murray dan Kei Nishikori domino online sudah memastikan tidak capsa susun akan tampil karena cedera.Barcelona sbobet cuma memetik hasil imbang saat judi online melawan Celta Vigo di ajang Copa del Rey. Los Cules dinilai membuktikan domino qq diri mampu tampil bagus capsa susun tanpa pemain bintang.Saat menjalani pertandingan di Estadio de Balaidos, Jumat (5/1/2018) dini hari WIB, Barca bermain imbang 1-1 saat melawan Celta Vigo. Tim Catalan itu memarkir beberapa pemain bintangnya.Lionel Messi tak disertakan dalam skuat casino online. Andres Iniesta juga tak ada dalam daftar situs judi bola susunan pemain yang dibawa untuk domino qiu qiu  menjalani leg I babak 16 besar Copa del Rey itu.Barca bisa unggul capsa susun lebih dulu dalam laga itu berkat gol dari Jose Arnaiz pada menit ke-15. Yang disamakan oleh Pione Sisto di menit ke-31.Soccernet mencatat bahwa Barca bisa menciptakan peluang lebih banyak dengan 16 percobaan yang dibuat, empat di antaranya mencapai sasaran. Sementara domino qiu qiu itu, Celta Vigo mencetak tiga togel hk percobaan lebih sedikit, tiga togel hk di antaranya mencapai sasaran.Dengan penampilan poker online yang ditunjukkan SBOBET oleh Barca itu, salah satu pemain situs judi online Blaugrana, Denis Suarez, tak ragu untuk bilang bahwa togel hari ini permainan tim yang dibelanya tak ada bedanya dibandingkan togel hari ini saat para pemain bintang togel hk seperti Messi dan Inesta bermain."Kami sudah sbobet casino membuat langkah maju di tahun ini. Tim sedang ada dalam togel hk performa positif. Juga positif karena kami kesulitan saat melawan Celta, terutama saat melakukan lawatan," kata Denis Suarez di situs Barca."Kami mempunyai skuat poker online yang luar biasa. Siapapun SBOBET yang bermain, Anda tak bisa melihat togel hk bedanya. Kami bisa mendapatkan hasil bagus bahkan saat para pemain domino qiu qiu  terbaik tak ada dalam tim," dia menambahkan.
 43. Allassignmenthelp reviews | sty 04, 2018
  Hi, I am a marketing manager at Bestwritersreviews, it is an online platform where students check & write reviews for assignments related websites. Here you can check Allassignmenthelp reviews.  
 44. Sahil | sty 02, 2018
 45. Allassignmenthelp reviews | sty 02, 2018
  I am glad to have visited this site. It is a well-designed site and also contains useful information for the visitors. We are a web portal where students check & write reviews for assignments related websites. Here you can check Allassignmenthelp reviews.
 46. charlieputh | sty 01, 2018
  Marketing Assignment Help Service I appreciate this work amazing post for us I like it.
 47. kasino | gru 29, 2017
  Boston Celtics melakukan agen bola comeback sensasional saat menjamu Houston Rockets. Celtics akhirnya berhasil memenangi laga dengan keunggulan setengah bola 99-98.Dalam pertandingan di TD Garden yang tuntas Jumat (29/12/2017) siang WIB, Celtics sempat tertinggal judi online 26 poin di kuarter ketiga dari Rockets. Namun, sebanyak agen casino 61 poin yang diraih di dua periode judi bola terakhir sudah cukup untuk memaksa Rockets menelan kekalahan keempatnya berturut-turut.Rockets memulai dengan agen bola menjanjikan usai menciptakan agen casino keunggulan signifikan atas Celtics di akhir kuarter pertama 32-12. Tim tamu membuat Celtics kehilangan harapan setelah mengemas 30 poin sehingga memimpin jauh 62-38.Akan tetapi, Celtics agen casino membuktikan dirinya belum habis. Pada 12 menit ketiga, Celtics melesat meninggalkan Rockets setelah mengemas 31 poin untuk memperpendek jarak menjadi 69-78. Pertandingan semakin seru dan panas di kuarter keempat.Rockets masih mengungguli agen bola Celtics sampai 11 poker online detik terakhir dalam kedudukan 98-95. Dunk Jayson Tatum menambah dua angka bagi Celtics empat detik kemudian judi bola . Sebelum akhirnya judi bola Celtics memastikan dua poin tambahan lewat agen casino tembakan Al Horford, yang diawali dari pelanggaran James Harden."Aku pernah mengalami agen bola beberapa comeback, tapi comeback ini spesial judi online . Dari bagaimana kami mulai, benar-benar buruk," ungkap bintang Celtics Kyrie Irving yang mencetak 26 poin di pertandingan ini. "Mereka onfire di awal. Kami cuma harus agen casino melawan balik. Ini membutuhkan banyak faktor, melibatkan semua orang," katanya di ESPN.Tatum menambahkan agen casino 19 poin untuk Celtics dan Marcus Smart mengemas 13 poin. Sedangkan dari kubu Rockets, double-double Harden dengan 34 poin dan 10 assist menjadi percuma. Eric Gordon juga tampil apik setelah mencetak 24 poin."Ini adalah cerita dari agen bola dua babak," kata pelatih Houston Mike D'Antoni. "Kami seperti mereka di paruh pertama, dan mereka seperti kami di paruh kedua."Golden State Warriors memberi agen bola 'hadiah' Natal pada fans-nya usai mengalahkan agen casino Cleveland Cavaliers di laga Natal. Oklahoma City Thunder mengatasi Houston Rockets.Bertanding di Oracle agen bola Arena, Oakland, Selasa (26/12/2017) pagi WIB, Warriors membekap Cavs dengan skor 99-92. Kemenangan itu didapat sang juara bertahan meski judi bola bermain tanpa point agen casino guard andalannya, Stephen Curry, yang masih terbelit cedera pergelangan kaki.Akan tetapi, performa impresif 'big three' rupanya cukup untuk memberi kemenangan bagi Warriors. Small judi online foward Kevin Durant mengemas 25 poin dan tujuh rebound; shooting guard Kyle Thompson menyumbangkan 24 poin dan tujuh rebound, sedangkan power forward Draymond agen casino Green mengemas triple-double dengan 12 poin, 12 rebound, dan 11 assist.Bintang basket LeBron James 'hanya' membuat 20 poin untuk Cavaliers selama 40 menit di atas lapangan. Shooting guard veteran Dywane Wade menambahkan 13 poin, dan power forward Kevin Love mengemas double-double dengan 31 poin dan 18 rebound.Meski kalah Cavs memulai agen bola laga dengan menjanjikan setelah mengungguli Warriors 28-24 di akhir kuarter pertama. Tim tuan rumah membalikkan kedudukan setelah mendulang 22 poin menjadi 46-44 di paruh laga.Skor masih ketat  agen bola di kuarter ketiga. Namun, dengan judi online 25 poin yang dikumpulkan Warriors masih mengendalikan permainan dengan keunggulan 71-67. Tembakan dua poin LeBron judi bola menjadikan kedudukan berimbang 92-92 di sisa 1 menit 59 detik.Namun, setelahnya Warriors mematikan serangan judi online Cavs. Thompson menjaringkan tujuh poin berturut-turut dari tembakan tiga angka dan lemparan bebas untuk memastikan kemenangan Warriors.Cavs berpeluang membalas agen casino kekalahan ini saat gantian menjadi agen casino tuan rumah di Quicken Loans Arena, 15 Januari 2018.
 48. root explorer pro download | gru 27, 2017

  root explorer pro download

  Root Explorer apk is a definitive most capable, most practical and helpful document administrator for root clients. Root adventurer apk enables you to Access the entire of android’s document framework including the secured ones.
 49. lashim | gru 27, 2017
  I really like article. Thank you so much for sharing it with us. We are providing MCITP Training in Noida. Visit us for details.
 50. Jerry kane | gru 27, 2017
  Things are very open and intensely clear explanation of issues. was truly information. MYOB Accounting Assignment Help Your website is very beneficial.

  Leave a comment

  tests des recrutement en ligne